Matematyka na całe liceum – autokorepetycje

Dodane: Wtorek, 17 Lipiec, 2018  11:57
  • Kategoria: Usługi i firmy / Nauka i Szkolenia

Opis oferty:

Korepetycje mają wyuczyć samodzielnego i jak najłatwiejszego dochodzenia do rozwiązania - i to nie dopiero przed maturą, lecz już od samego początku liceum. Dokonuje się tego najłatwiej metodą "krok po kroku" - uświadomienie sobie pierwszego problemu, ewentualna sugestia jak go rozwiązać, próba samodzielna, konfrontacja - i przejście do problemu kolejnego. W ten sposób można łatwo rozwiązać nawet zadania wyglądające na bardzo trudne - są one bowiem na ogół tylko dłuższe, ale każdy etap z osobna jest zwykle zadaniem łatwym.
Czy potrzebna jest do tego obecność korepetytora?
Niekoniecznie. Wystarczy pokaz metodyki rozwiązywania - oczywiście nie taki lakoniczny i suchy jaki jest zazwyczaj w podręcznikach, lecz dogłębny i szczegółowy - uwzględniający niemal wszystkie mogące pojawić się wątpliwości oraz pytania jakie chciałoby się korepetytorowi zadać.
Takie są właśnie korepetycje automatyczne - składają się z 800 małych stron pdf, z których każda stawia pewien pojedynczy problem wraz z ewentualnymi wskazówkami, a następna pokazuje jak najłatwiej go rozwiązać - itd aż rozwiązanie zostanie osiągnięte niemal automatycznie.
Pokazane jest rozwiązywanie większości reprezentatywnych zadań ze wszystkich dotychczasowych matur (podstawowych i rozszerzonych) - tak aby już od początku liceum można było przygotowywać się do przyszłej matury.
Matematyka nie jest wcale tak trudna, jeśli zna się pewne proste zasady i dyrektywy postępowania, których na próżno szukać w podręcznikach, a które często i gęsto cytują korepetycje automatyczne.
Oczywiście nie zastąpią one całkowicie korepetytora prawdziwego, niemniej starają się jak mogą - a przy tym odpada fatyga z umawianiem się na 2-godzinne sesje, a jednorazowy koszt jest doprawdy malutki. Dokładniej o tym pod: http://czytaj.net/zadaniologia/
Napisz wiadomość

Napisz wiadomość

Uzupełnij adres e-mail Wpisz poprawny adres e-mail
Uzupełnij treść zapytania Treść zapytania musi być dłuższa niż 2 znaki
Dodaj załącznik
Max. 5MB, Dozwolone:jpg, jpeg, png, doc, docx, pdf, gif, html, txt.
reCAPTCHA
Łódź
Anat
Na Lento.pl od 24 mar 2016
Strona użytkownika
  • Wypromuj
  • Zgłoś naruszenie
  • Drukuj ulotkę
  • Edytuj/usuń
Zgłoś opinie