wymiana grzejników w sezonie grzewczym łódź 514528428

Ogłoszenie archiwalne! Wygasło: Piątek, 22 Lipiec, 2016  08:24

Opis oferty:

Chcą państwo wymienić lub usunąć stary grzejnik?
Administracja nie zezwala lub żąda zawrotnych sum za spuszczenie wody z układu centralnego ogrzewania?
Mieszkanie znajduje się w bloku, wieżowcu lub innym budynku wielorodzinnym?

Dla nas to żaden problem!
Posiadamy elektryczną zamrażarkę do rur firmy Rothenberger.

Metodą zamrażania wymieniamy lub usuwamy stary grzejnik, bez konieczności spuszczania wody znajdującej się w instalacji C.O. , nawet w sezonie grzewczym!
Wszystko co chciałeś wiedzieć o zamrażaniu rur

Gdy napotkamy nieprzewidzianą awarię części instalacji grzewczej lub zdecydujemy się na wymianę któregoś z elementów grzewczych (np. grzejnik ścienny), jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest zamrażanie rur. Może być to szybka, czysta i skuteczna metoda przeprowadzania napraw hydraulicznych bez konieczności izolowania i spuszczania całej wody z systemu rurociągów. Zamrażanie przeprowadza się zarówno na rurach miedzianych jak i z innych metali. W kwestii rozmiaru rur również nie ma ograniczenia. Zamrozić możemy bardzo szerokie jak i bardzo wąskie rury.
Na czym polega zabieg zamrażania rur?

Cały proces opiera się na uformowaniu wewnątrz rury wtyczki lodowej, która jest w stanie wytrzymać ciśnienie wody i tym samym ją blokować. Wówczas urządzenia podłączone do obiegu mogą zostać zdemontowane, a rury, jeśli zachodzi taka potrzeba, pocięte. Wszystko odbywa się bez niebezpieczeństwa zalania i konieczności odcinania wody w całym domu.
Jak przebiega proces zamrażania rury?

Zamrażanie rury polega na odparowaniu lotnej cieczy w celu usunięcia ciepła z rury oraz wykorzystaniu jej zawartości do stworzenia wtyczki z lodu w jej wnętrzu. Parowanie jest ucieczką cząsteczek gazu z cieczy i jest to proces, który wymaga energii cieplnej, tworząc efekt chłodzenia potrzebny aby zamrozić wodę wewnątrz rury.

Podczas korzystania z aerozolu do formowania wtyczki parowanie następuje z lotnej cieczy bezpośrednio do atmosfery płaszcza izolującego, umieszczonego wokół rury. Oznacza to, że podczas trwania zabiegu lotna ciecz ucieka i aerozol musi być wymieniany lub uzupełniany. Chłodziarka utrzymuje zamknięty obieg i tym samym ciecz nie zostaje utracona.

Silnik elektryczny napędza pompę, która kompresuje ciecz w postaci gazu, a wymiennik ciepła schładza ją do postaci płynnej. Zawór w maszynie kontroluje przepływ cieczy do elementu głównego zamrażarki, który jest zamontowany na rurze. Kiedy maszyna do zamrażania rur działa, zawór jest otwarty i ciecz przepływa przez małą średnicę rurki kapilarnej do elementu głównego maszyny zamrażającej. Wówczas objętość jest zwiększana. Powoduje to spadek ciśnienia płynu i tym samym płyn raptownie odparowuje chłodząc element główny maszyny chłodzącej, co z kolei ochładza rurę i powoduje powstanie wtyczki lodowej wewnątrz rury. Następnie para wraca do pompy przy niższym ciśnieniu przez rurę o większej objętości.

Mówiąc prościej proces zamrażania rur polega najzwyczajniej na ochłodzeniu części rury do takiego stopnia, że powstaje w niej lód. Lód ten, poprzez zwiększenie objętości wody z której powstał, skutecznie blokuje przepływ wody. Wtyczka taka umożliwia odcięcie lub odłączenie jednego elementu instalacji bez konieczności zamykania całego obiegu wody.
Dwa typy zamrażarek dostępne na rynku

Istnieją dwa typy zamrażarek stosowanych przez hydraulików. Ich główną różnicą jest czas potrzebny do zamrożenia rury i utworzenia w jej wnętrzu wspomnianej wtyczki lodowej. Zamrażarki elektryczne potrzebują więcej czasu na zamrożenie rury. W zależności od jej średnicy czas takiego zabiegu waha się od kilku do kilkudziesięciu minut. Zamrażarki gazowe są znacznie bardziej wydajne. Czas tworzenia wtyczki lodowej w ich wypadku może być nawet o połowę krótszy od zamrażarki elektrycznej.

Aukcja dotyczy zamrożenia 1 grzejnika

Różnego rodzaju awarie związane z:
kranami, rurami, zaworami itp.

Telefon całodobowy 514528428

Nie wiesz ile zapłacisz,
zadzwoń, wycenimy usługę przez telefo

Wieloletnie doświadczenie w branży instalacyjnej

www.hydraulik-lodz.com.pl

Brak możliwości kontaktu przez formularz z ogłoszeniodawcą, ponieważ to ogłoszenie jest archiwalne.

dominik
Na Lento.pl od 12 wrz 2012
Strona użytkownika
  • Wypromuj
  • Zgłoś naruszenie
  • Edytuj/usuń
Zgłoś opinie