Grzybnia Borowik Sosnowy 10 g MYCELIUM

Dodane: Czwartek, 04 Marzec, 2021  17:43
  • Kategoria: Żywność / Dobra z lasu
  • Cena: 25 zł

Opis oferty:

Super-Grzybnia Borowik Sosnowy 10 g Mycelium
Borowik Sosnowy to jeden z najsmaczniejszych grzybów. poszukiwany jest zazwyczaj przez wszystkich grzybiarzy, tych początkujących jak i doświadczonych. Prawdziwek o wartościowych walorach smakowych i zapachowych. Można uprawiać go samemu, a grzybnia dobrej jakości pozwoli to urzeczywistnić.

Spotykany jest w lasach iglastych, niedaleko sosen, w lasach mieszanych lub liściastych przeważnie nie można go uświadczyć. Ich drugim sąsiadem może być także świerk. Jeśli znaleziona zostanie jedna sztuka to najprawdopodobniej niedaleko znajdzie się ich jeszcze parę - nie jest to reguła, gdyż samotne borowiki spotykane są równie często.

Grzybnia posiana w odpowiednim miejscu wykorzystuje symbiozę grzybów z roślinami. W dogodnych warunkach atmosferycznych i glebowych powinna owocować już w drugim roku od posiania i dawać grzyby przez następne trzy, a nawet cztery lata.

Porady dotyczące uprawy:
Grzybnie borowika najlepiej aplikować od połowy kwietnia do października. W miejscu aplikacji grzybni rosnąć powinny drzewa iglaste, najlepiej sosna. Zapewnienie grzybni warunków zbliżonych do naturalnych sprawi, iż grzyby zaczną pojawiać się o wiele szybciej. Pierwsze owocowanie rozpoczyna się w drugim roku od posiania grzybni i powtórzyć się może nawet trzy lub cztery razy.

Uprawa i pielęgnacja borowika sosnowego:
Wokół pnia drzewa wykopać 3 otwory o średnicy 30-40 cm i głębokości 15 cm. Otwory należy wykopać w odległości 0,5 – 5m ( ok. 10 średnic pnia ) od pnia drzewa.
Wypełnić otwory do połowy przygotowanym podłożem, umieścić grzybnię w proporcji 1/3 opakowania na każdy otwór. Zasypać podłożem do poziomu gruntu i ubić (mocno)
Miejsce aplikacji należy starannie podlać, 1 wiadro wody wokół każdego dołka.
Przykryć warstwą liści, igieł, mchu, gałązek itp. z lasu.
Bardzo dobry wpływ na rozwój grzybni ma zastosowanie roztworu cukru ( 10 g na 10 litrów wody )
W okresie owocowania, w przypadku braku opadów zaleca się cykliczne zwilżanie gleby.
Owocowanie
To iż możemy zbierać owocniki borowika to efekt mikoryzy - czyli symbiozy grzybów z roślinami. W warunkach sprzyjających grzyby mogą pojawiać się w pierwszym lub drugim roku po posadzeniu grzybni. Grzybnia owocować powinna 3-4 lata.

Wydajność
W ciągu jednego roku, pod jednym drzewem możemy zebrać od kilku do kilkunastu grzybów.

Amatorska uprawa mikoryzowych grzybów leśnych nie gwarantuje rezultatu, gdyż plonowanie grzybów jest silnie uzależnione od pogody jak i wielu innych czynników. Do ich uprawy stworzyć należy warunki najbardziej zbliżone do naturalnych. Grzybnię aplikować zgodnie z instrukcją. Przy wystąpieniu odpowiednich warunków klimatycznych, możemy w dość krótkim czasie liczyć na dobre wyniki.
Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Uzupełnij adres e-mail Wpisz poprawny adres e-mail
Uzupełnij treść zapytania Treść zapytania musi być dłuższa niż 2 znaki
Dodaj załącznik
Max. 8MB, Dozwolone: jpg, jpeg, png, doc, docx, pdf, gif, html, txt.
Potwierdź, że jesteś człowiekiem
Łódź
Viktor
Na Lento.pl od 09 wrz 2019
Strona użytkownika
Obserwujesz ofertę
  • Wypromuj
  • Zgłoś naruszenie
  • Drukuj ulotkę
  • Edytuj/usuń
  • Udostępnij ogłoszenie

Udostępnij ogłoszenie

Udostępnij na FacebookTweetnijUdostępnij na Messenger Kopiuj link do ogłoszenia

Dodaj notatkę

Opis musi być krótszy niż 250 znaków