Naprawa - regeneracja Głośników Tonsil Altus Mildton i inne

Dodane: Wtorek, 10 Wrzesień, 2019  21:26
  • Kategoria: Usługi / Serwis AGD i RTV
  • Cena: 1 zł

Opis oferty:

Ciemna strona dźwięku…..
Oferuję profesjonalny serwis głośników rodzimego producenta „Tonsil” jak i również Infinity, Jamo, B&W, Kenwood, Technics, Onkyo JBL i innych znanych, mniej znanych.
Głośniki w zależności od potrzeb i preferencji klienta naprawiane są w pełni profesjonalny sposób tak by zapewnić doskonałe brzmienie oraz pełna satysfakcję klienta.
Stosuję części oryginalne jak również zamienniki jednak jest to również uzależnione od dostępności u danego producenta oraz opłacalności.
Zaznaczam nie zawsze jest możliwość otrzymania części zamiennej konkretnego producenta w związku z czym naprawa może potrwać nieco dłużej w zależności od czasu jaki należy poświecić na wykonanie konkretnej części zamiennej.
Podczas naprawy po wyjęciu układu drgającego każdorazowo i nie odwołalnie wykonywane są pomiary równomiernego natężenia pola szczeliny. Dzięki temu weryfikuje się poprawność centrycznego sklejenia obwodu magnetycznego.
Jeśli jest taka potrzeba, jest zbyt wielki margines błędu układ magnetyczny podlega rozklejeniu i ponownemu centrycznemu klejeniu. Przy okazji zostaje wyczyszczony nabiegunnik oraz trzpień nabiegunnika z nalotu i zabrudzeń.
Bardzo istotną sprawą jest dokonanie weryfikacji stanu mocowania kosza nie tylko pod katem centryczności do obwodu magnetycznego co przy np.: rodzimym producencie dość często po latach ma nieznaczny luz lub sama powierzchnia kosza ze względu na wadę fabryczną podstawy kosza przylega jedynie w okolicy otworów śrub czy też nitów mocujących i wprowadza niepożądane wibracje przekładające się na niemiły dźwięk podczas pracy danego przetwornika – przede wszystkim ma to najistotniejsze znaczenie w głośnikach nisko-tonowych, jest najbardziej odczuwalne.
W dalszym etapie naprawy – remontu przetwornika oceniany jest stan układu drgającego, począwszy od stanu cewki jej spójności, impedancji, oraz izolacji i karkasu na jakim jest nawinięta.
Jeśli nie przechodzi pozytywnej oceny zostaje zastąpiona nową wykonaną od podstaw. Zaznaczam że używam tylko i wyłącznie drutu miedzianego termo-spiekalnego. Gdyż aluminiowa jest mniej odporna i wymaga stosowania elastycznego połączenia zaciskowego. Wykonana cewka trafia do pieca podlega wygrzaniu.
Jednak gdy cewka nie wymaga wymiany następnym etapem jest ocena stanu zawieszenia dolnego oraz połączenie z karkasem cewki co przy starszych produkcjach bywa dość niepewne i w większości przypadków uszkodzone co wynika z autopsji podczas długoletniej pracy jaką poświeciłem serwisowi przetworników.
Resor dolny w takich przypadkach jest wymieniany jego połączenie wykonuje wysokojakościowym kompozytem elastycznym który zapewnia długoletnie elastyczne i wytrzymałe połączenie co jest niezmiernie istotne.
W następnej kolejności nie trudno się domyślić czas na membranę i zawieszenie górne.
Tu w zależności od stanu membrany – zdarzają się deformacje i załamanie często pod kopułką przeciwpyłową czego nie widać wtedy nie pozostaje nic innego jak wymiana na nową w pełni wartościową.
Jeśli nie jest uszkodzona w większości przypadków wymianie podlega zawieszenie górne które z biegiem lat uległo degradacji zwłaszcza wykonane z pianki lub słabej jakości gumy z małą ilością kauczuku.
Jest to końcowy etap pracy nad układem drgającym przetwornika. Całość podlega jeszcze naocznej weryfikacji oraz ważeniu w celu porównania ciężaru układu przed i po naprawie, ewentualnie z danymi producenta jeśli takie są dostępne.
Ostatni etap naprawy remontu to wklejenie układu drgającego przetwornika za pomocą specjalistycznego przyrządu który zapewnia usytuowanie w osi i poprawnej centryczności.
Wyremontowany głośnik po wyschnięciu kompozytów przechodzi kilkugodzinne testy pomiary.
Po uzyskaniu pozytywnych wyników zostaje zwrócony klientowi który cieszy się z użytkowania przetwornika przez kolejne szczęśliwe lata.
*Nie wyrażam zgody na wykorzystanie treści całości jak i żadnego fragmentu bez mojej wiedzy.
Napisz wiadomość

Napisz wiadomość

Uzupełnij adres e-mail Wpisz poprawny adres e-mail
Uzupełnij treść zapytania Treść zapytania musi być dłuższa niż 2 znaki
Dodaj załącznik
Max. 5MB, Dozwolone: jpg, jpeg, png, doc, docx, pdf, gif, html, txt.
Potwierdź, że jesteś człowiekiem
Łódź
Marcin
Na Lento.pl od 25 lut 2014
Strona użytkownika
Obserwujesz ofertę
  • Wypromuj
  • Zgłoś naruszenie
  • Drukuj ulotkę
  • Edytuj/usuń